A választás rajtad múlik! Tekintsd meg a vidéki felsőoktatás innovációs teljesítményét és válaszd ki a neked tetsző műszaki- és természettudományos életpályát!

Major Balázs

 

Szegedi Tudományegyetem

Természettudományi és Informatikai Kar



A portré adatai

Telefonszám+36-62-544-420
Email Címbmajor@titan.physx.u-szeged.hu
Felsőoktatási IntézményTermészettudományi és Informatikai Kar
Tudományos Tevékenység Felsőoktatási IntézménynélSzegedi Tudományegyetem
Eredmények megjelenítése 1-től 1-ig 1 találatból.
Tudományágak
Fizikai tudományok
Eredmények megjelenítése 1-től 1-ig 1 találatból.
Iparágak
Egyéb természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés
Eredmények megjelenítése 1-től 3-ig 3 találatból.
Képzések
alapképzés
mesterképzés
PHD képzés

Eddigi kutatás - fejlesztési tevékenységeid

Kutatómunkám 2009-ben kezdtem, amikor bekapcsolódtam egy félvezetők fotolumineszcenciáját vizsgáló mérőberendezés építésébe az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszéke és a Semilab Félvezető Fizikai Laboratórium Zrt. együttműködésének keretein belül. Alapszakos szakdolgozati témám ez a projekt adta. Mesterszakos tanulmányaim kezdetén új témába kapcsolódtam be Dr. Horváth Zoltán témavezetésével. Ezt a kutatási témát folytatom jelenleg is a Fizika Doktori Iskola másodéves PhD-hallgatójaként.

Eddigi publikációid

Tudományos közlemények:

- Z. L. Horváth, B. Major, A. P. Kovács, Zs. Bor, J. Opt. Soc. Am. B 30(7), 1853-1863 (2013)

- Miguel A. Porras, B. Major, Z. L. Horvath, J. Opt. Soc. Am. B 29(12), 3271-3276 (2012)

- M. A. Porras, Z. L. Horvath, B. Major, Appl. Phys. B: Lasers Opt. 108(3), 521-531 (2012)

- M. A. Porras, B. Major, Z. L. Horvath, AIP Conf. Proc. 1462, 49-52 (2012)

Nemzetközi konferencián bemutatott poszter:

- B. Major, M. A. Porras, Z. L. Horváth, 4th International Conference on Attosecond Physics, Párizs, Franciaország, 2013. július 8-12.

- M. A. Porras, Z. L. Horvath, B. Major, Light at Extreme Intensities 2011, Szeged, Magyarország, 2011. november 14-18.

- A. Sütő, I. Hanyecz, B. Major, A. Cheesman, J. Budai, L. Lugosi, Á. Mayer, Gy. Nádudvari, Zs. Tóth, T. Pavelka, 5th International Conference on Spectroscopic Ellipsometry, Albany, NY USA, 2010. május 23-28.

Oktatási/ismeretterjesztő megjelenések:

- Farkas Zs., Gajdos T., Major B., Nagy A., Fizikai Szemle LXI., 7-8, 267-272 (2011)

Melyek voltak az eddigi legeredményesebb kutatás-fejlesztési projektjeid

Az eddigi legeredményesebb kutatási témám a jelenleg is folytatott, a PhD-tanulmányaim fő részét képező, ultrarövid lézerimpulzusok alakját és vivő-burkoló fázisát vizsgáló kutatások

Jelenleg milyen projekten/projekteken dolgozol

A doktori kutatási tevékenységem fő részeként nemzetközi együttműködés keretein belül fókuszált ultrarövid lézerimpulzusok alakját és vivő-burkoló fázisát vizsgálom. A kutatások nemzetközi együttműködés keretein belül folynak, amelyben partnerünk Miguel A. Porras a spanyolországi Universidad Politécnica de Madrid kutatója. Eredményeinket témavezetőmmel, Dr. Horváth Zoltánnal, és Miguel A. Porrasszal két referált szakmai folyóiratban publikáltuk és két nemzetközi konferencián is bemutattuk. 2013 márciusában pedig egy hónapot töltöttem Madridban Dr. Porras meghívására. A témavezetőmmel végzett munkának köszönhetően társszerzője vagyok egy publikációnak, amely a fókuszáló elemek által létrehozott leképezési hibák impulzusalakra tett hatását vizsgálja. Emellett bekapcsolódtam egy magasharmonikus-keltéssel foglalkozó, és az így előállított sugárzással történő molekuladinamikai-vizsgálatokat célzó projektbe is. Ez is nemzetközi együttműködés kereteiben folyik, aminek köszönhetően két hetet tölthettem 2013 áprilisában a berlini Max Born Instituteban, ahol részt vehettem az első kísérletekben.

Milyen tudományágban fordulhatnak hozzád az érdeklődők

Fizika (speciálisan optika, lézerfizika)

Milyen hazai és nemzetközi pályázatokban vettél részt (OTKA, ÚSZT, CIP, FP7 stb.)

ÚSZT – Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) részeként működő Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) projektjeinek keretén belül kaptam támogatást külföldi utamhoz.

OTKA - A magasharmonikus-keltéssel foglalkozó projekt, amelyben részt veszek, magyarországi oldalról az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) támogatásával valósul meg.



Megosztás